Националният отбор на България спечели титлата при жените на Балканиадата по естетическа групова гимнастика, която завърши в столичната "Асикс Арена".
Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева бяха без конкуренция. Те събраха 57.883 точки, след като вчера бяха оценени с 28.900, а за второто си изпълнение днес с 28.983 точки.
След тях останаха Еуфория (Сърбия) с 42.183 точки и Алексия (България) с 37.450.
Националният тим за девойки Линой Георгиева, Андреа Сарафова, Андреа Христова, Жаклин Найденова, Никол Златкова, Дария Начева, Адриана Михайлова, Далия Иванова също стана шампион в по-малката възрастова група с 54.933 точки (27.433 и 27.500).
Втори и трети са съответно Глория джуниър (Молдова) с 45.366 точки и Миконос (Гърция) с 41.634 точки.
66 състава от десет държави (Гърция, Сърбия, Република Северна Македония, Румъния, Молдова, Кипър, Турция, България и т.н.) участваха в третото издание на Балканиадата по естетическа групова гимнастика за всички възрасти.
В надпреварата се включиха клубни тимове на Академик, ЦСКА, Вива (Пловдив), Афродита (Димитровград), Етър (Велико Търново), Алексия и Виктория (Добрич) и други.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец