България U17 се бори до последно, но загуби драматично от Португалия

българия u17 бори последно загуби драматично португалия
Снимка: БФС
20:25, 26.03.2022

Юношеският национален отбор на България до 17 г. допусна драматична загуба с 1:2 от домакина на Елитния кръг от квалификациите за Евро 2022 Португалия. Въпреки поражението отборът на Йордан Петков запазва шансовете си за класиране на финалния турнир в Израел.

Двубоят в Тондела започна страхотно за “лъвчетата”, които успяха да открият резултата още във втората минута. Тогава чудесна комбинация между Роберто Райчев, Нгуен До и Борислав Маринов изведе последния на чиста позиция и Маринов даде ранна преднина на българския тим.

Последва натиск на домакините, но в тези минути Алекс Божев се отличи с няколко прекрасни изяви под рамката на българската врата. За съжаление след половин час игра Португалия стигна до изравнително попадение, а негов автор стана Джало, който се оказа най-съобразителен в нашето наказателно поле.

Така двубоят вървеше при равенство 1:1 чак до 86-ата минута, когато Варела се възползва от пас на Джало и вкара за крайното 1:2.

Все пак България запазва сериозни шансове да достигне еврофиналите. След три дни възпитаниците на Йордан Петков се изправят срещу Република Ирландия, а в другия мач от нашата група Португалия среща Финландия. Към момента лидер в подреждането е Португалия с 6 точки, докато българският състав и финландците имат по 3 пункта.

Точно в 3.00 ч. тази нощ местим часовника с час напред
От нашите пратеници: Животът в Одеса - сирени за тревога, неизвестност и надежда