Българските ансамбли останаха без отличия във финалите на отделните уреди на международния турнир в София

българските ансамбли останаха без отличия финалите отделните уреди международния турнир софия
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
от БНТ , Източник: БФХГ
23:00, 04.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Илиана зае четвърто място на финала с пет обръча, а Левски-Триадица се нареди на пета позиция с три ленти и две топки на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който започна днес в столицата.

Шампион на пет обръча стана вторият състав на Австралия с резултат от 32.100 точки, а останалите две места на почетната стълбичка останаха за представителките на Казахстан и Португалия.

Ансамбълът на клуб Илиана получи оценка от 28.350 точки за своята композиция, след като допусна грешка (уред извън килима).

В надпреварата на три ленти и две точки златният медал заслужи тБФХГимът на Турция, който събра 27.200 пункта, изпреварвайки Австралия-2 и Румъния.

Ансамбълът на Левски-Триадица, който взе бронз в многобоя, допусна неточности в съчетанието си и с резултат от 24.150 зае 5-ата позиция.

В надпреварата участваха 9 отбора.

Борислава Христова най-резултатна при ценен успех на Сепси в полуфиналите на румънското първенство