Българските самбисти взеха 3 медала в първия ден от Световната купа

Отлично начало за нашите състезатели в Нови Сад

българските самбисти взеха медала първия ден световната купа
19:22, 24.09.2023

Българските представи на Световната купа по самбо в Нови Сад (Сърбия) спечелиха три медала след първия ден на надпреварата.

При 58-килограмовите състезателят и треньор на “Шум Джудо" Борислав Янаков заслужи златен медал. Българинът записа успехи над арменеца Григор Михтарян и казахстанеца Дарен Толгенов с резултат 6:1, а във финала се справи с Адилет Йелемесов в оспорвана до последната секунда борба. Янков имаше повече наказания на финала, но отбеляза точките си последен и спечели при резултат 2:2.

При дамите до 59 килограма Ива Иванова взе бронз след една победа и една загуба на тепиха.

При мъжете в стил бойно самбо Християн Ямболиве също спечели бронз. Участието на българския национален отбор продължава и днес.

Снимка: Българска федерация по самбо

Чия собственост е Руската църква и от кого зависи назначаването на нови свещеници там?