"Лъвовете" загубиха от европейския шампион Азербайджан на осминафиналите.

националите минифутбол чест гордост носим фланелка
19:47, 05.06.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Българският национален отбор по минифутбол отпадна на осминафиналите на европейското първенство в Сараево, Босна и Херцеговина. Националите отстъпиха пред действащия шампион Азербайджан с 1:3 на осминафиналите.

Съставът на Азербайджан поведе с 1:0 с попадение на Рамиз Човадров още в седмата минута, а България изравни чрез Явор Генчев в 21-ата минута с плътен шут от пряк свободен удар.

До края на срещата азербайджанците имаха превъзходство, което оползотвориха с два гола на Тамкин Халилзаде в 31-ата и на Раван Каримов в 45-ата минута.

Поражението е второ за българите на първенството, след като преди ден те загубиха от Сърбия в последния си двубой от груповата фаза.

Преди това националите на страната по минифутбол постигнаха две победи на Португалия и Грузия на старта на шампионата в Сараево.

Достигането до осминафинал ще позволи класиране на България за световното първенство в Баку. За шампионата се класират най-добрите 16 отбора в Европа.

Димитър Главчев: И трите гранични пункта между България и Турция ще бъдат разширени