Българският ансамбъл заема 5-о място след съчетанието си на пет обръча на Световната купа в Атина

13:22, 18.03.2023
Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Ансамбълът на България по художествена гимнастика заема 5-о място във временното класиране след изпълнението си на пет обръча по време на състезанието за Световната купа в Атина, Гърция.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха грешки при изпълнението си и в крайна сметка получиха 33.950 точки - 18.300 за трудност, 8.300 за артистичност и 7.350 за изпълнения.

Този резултат отреди на българките, водени от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева, 5-та позиция в подреждането, както и място в утрешния финал на пет обръча.

Лидер след първите композиции пък е ансамбълът на Израел, който заслужи 36.500 точки за изпълнението си. Втори и трети съответно са съставите на Бразилия (35.000 точки) и Италия (34.850 точки).

По-късно днес в гръцката столица предстоят съчетанията с три ленти и две топки, след които ще стане ясно крайното класиране при ансамблите, както и финалистите на отделните уреди.

Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова, която беше в панела за изпълнение.

Енергийният министър и шефът на "Булгартрансгаз" инспектират строежа на газопровода със Сърбия
21 ареста в Гърция при разбиване на схема за внос на нелегален алкохол от България