Хотелиери и ресторантьори твърдят, че мерките се спазват и работят по международния сертификат за сигурност „clean & safety", което означава "чисто и сигурно".
Собствениците на хотели и заведения настояват да имат яснота при какви ограничителни мерки ще работят, както и какви компенсации ще получат.
Хотелиерите в Банско са оптимистично настроени за новия туристически сезон. От Съюза на туристическия бизнес твърдят, че сред основните им притеснения е времето, с което разполагат, за да реагират при нови ограничения.
Резервации за новия сезон все още няма. Но от Съюза на туристическия бизнес са си поставили за цел привличането на туристи от Централна Европа, които не са сред традиционните посетители на курорта. Заради повишаването на цената на тока е възможно и цените на услугите в курорта да поскъпнат.
Вижте повече във видеото
Репортер: Йорданка Бакалска
Трайчо Трайков: Компании, които използват големи количества електроенергия, може да получат компенсация
Цените на горивата: Икономисти препоръчват ограничаване на потреблението
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Атанас Мерджанов: Липсата на ляво представителство в парламента е сериозна опасност