Българската банка за развитие ще финансира безлимитно отбранителната индустрия у нас. Новината дойде от служебният министър на иновациите и растежа Росен Карадимов. А новите възможности за финансиране бяха представени пред над 20 оръжейни компании.
След като миналата седмица МС одобри новата 3-годишна стратегия на ББР - основен приоритет става военнопромишления комплекс.
Росен Карадимов, министър на иновациите и растежа: "Военнопромишления комплекс е стратегически отрасъл за България и би било национален нихилизъм да не се обслужва военнопромишления комплекс на България в момент, в който той е двигател на икономическия растеж."
На ББР е възложено цялостното обслужване на сектора без ограничения, при равно третиране на държавните и частните предприятия.
Росен Карадимов, министър на иновациите и растежа: "Говорим и за кредитиране и за банкови гаранции без ограничение в лимита. По отношение на военнопромишления комплекс в стратегията, приета от МС, лимитът беше махнат."
Деляна Иванова, зам.-председател на НС на ББР: "Отново отбраната е национална политика, което е изключително важно и лимитите при финансиране на стоки с двойна употреба за ББР - вече са отпаднали."
Новите финансови условия бяха представени пред 20 предприятия от военнопромишления комплекс.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата