Белгия се наложи над Австрия и си гарантира участие на европейското първенство

23:42, 13.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Национални отбори
национален отбор по футбол на Белгия

Белгия победи Австрия с 3:2 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. С успеха белгийците си гарантираха участие на европейския шампионат през 2024 г.

Възпитаниците на Доменико Тедеско поведоха в резултата в 12-ата минута на стадион "Ернст Хапел" във Виена. Доди Люкебакио завърши пробива си в наказателното поле с удар в далечни ъгъл.

След почивката Ромелу Лукаку можеше да покачи аванса на гостите, но стреля в напречната греда.

Доди Люкебакио удвои головата си сметка с националната фланелка след удар от дистанция, рикоширал в краката на двама противникови състезатели.

Ромелу Лукаку все пак успя да запише името си сред голмайсторите. Нападателят се озова очи в очи с противниковия страж и стреля по земя за 3:0.

Австрийците намалиха изоставането си в 73-ата минута. Конрад Лаймер се разписа с отличен удар по земя извън наказателното поле.

Белгийците останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Амаду Онана. Полузащитникът бе изгонен, след като стъпи върху глезена на Ксавер Шлагер.

Възпитаниците на Ралф Рангник се възползваха от численото си предимство и стигнаха до втори гол. Марсел Забицер се разписа от дузпа след игра с ръка на Артур Теате, за да оформи крайния резултат.

Белгия заема лидерската позиция в класирането на група "F" с актив от 16 пункта. Австрия остава на второто място в подреждането с 13 точки

Пристигна третият полет на правителствения "Еърбъс" с евакуирани българи от Тел Авив