Последните поройни дъждове нанесоха сериозни щети на много от плажните ивици по южното ни Черноморие. Сериозно пострадал е плажът в Крайморие. Южната част на ивицата е прорязана от канализацията за дъждовна вода, а тръбата, която би трябвало да я отвежда навътре в морето, е излязла върху пясъка.
След първите обилни валежи на 11 януари тръбата за отвеждане на дъждовната вода на плажа в Крайморие е разбита. Според концесионера възстановяването й трябва да се поеме от ВиК дружеството. А при всеки следващ дъжд проблемът се задълбочава, защото се отнася голямо количество пясък в морето.
"В момента има в морето вкаран пясък над 1500 кубика, който е отмит от ивицата. Искам да заявя, че това е продължение на това съоръжение и за него имат грижа ВиК-Бургас ", заяви Николай Димитров, концесионер на плаж Крайморие
От водоснабдителното дружество в Бургас обясниха за БНТ, че тръбата не е тяхна и затова те няма да поемат ремонта на съоръжението.
Концесионерът на плажа увери, че щетите на ивицата ще бъдат възстановени за началото на летния сезон.
„Първо трябва това съоръжение да бъде ремонтирано, защото аз каквото и да направя в момента всеки следващ дъжд фактически ще причинява това, което е в момента", каза концесионерът.
Стопанинът на плаж Крайморие е изпратил писмо до община Бургас, областната администрация, както и до водоснабдителното дружество, за да може проблемът да бъде решен.
Автор: Елеана Цанова
Предупреждение за интензивни валежи и гръмотевични бури в много райони на страната
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?