БК Монтана 2003 инкасира тежка загуба от лидера в Адриатическата лига

монтана 2003 инкасира тежка загуба лидера адриатическата лига
07:53, 02.03.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Монтана 2003 претърпя тежка загуба в топ 8 на Адриатическата лига за жени от лидера във временното класиране Цинкарна Целе. Като гост българският тим отстъпи с резултат 59:99.

Словенките започнаха да трупат преднина още от началото и след една част тя вече беше двуцифрена. Разликата продължи да расте до почивката, когато вече гонеше 20 точки. Без затруднения домакините спечелиха и следващите две части, за да направят победата си категорична.

Шерийн Съдърланд записа 13 точки и 11 борби за българския тим, 12 вкара Валерия Алексиева, а 11 – Борислава Денчева.

За победителките Сара Лумис бе над всички с 22 точки и 6 борби. 15 точки и 10 асистенции добави Блажа Чех.

Монтанки остават четвърти във временното класиране с актив 6-6 до момента, а днешният им съперник е на върха с 11-2. В следващия кръг Монтана посреща Войводина 021.