ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Благоевградската болница вече има функциониращ кабинет за бързи и PCR тестове

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:28 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      В благоевградската болница вече имат функциониращ кабинет, в който се правят бързи тестове за коронавирус. Той е открит още през лятото и не е спирал да работи от тогава. Освен бързи тестове, след диагностика в кабинета пациентите се препращат към съответното лечение: болнично или домашно амбулаторно. В кабинета се правят и PCR тестове.

      Пунктът за тестване към многопрофилната болница в Благоевград е с отделен вход, за да не се смесват потоците от хора със съмнения за коронавирус и такива с други оплаквания.

      "Всъщност това са две помещения, свързани едно с друго с отделен вход, които се намират в близост до спешно приемно отделение, там приемаме болни, имаме от тези колони за измерване на температурата, съответно могат да се направят бързи тестове и да се насочат пациентите към спешно приемно, към рентген”, обясни директорът на МБАЛ-Благоевград д-р Огнян Митев.

      Бързите тестове, които се правят тук, са безплатни, а специалисти, които да работят в пункта, засега има.

      "В тези два кабинета работят, които в момента се обучават за специалност”, допълни директорът.

      Хората, решили да посетят този пункт, трябва да имат симптоми на коронавирус.

      "Не е нужно направление, както не е нужно и направление в спешно приемно отделение. Във всички случаи, преди хоспитализация трябва да има и PCR направен, това е най-точният тест, другите са ориентировъчни, в общи линии”, каза още директорът.

      Разкриха нови COVID отделения в две благоевградски болници

      Областната болница в Благоевград може да разкрие до 120 легла за лечение на пациенти с усложнения от COVID-19. Здравното заведение приема и пациенти от други градове от региона, където вече всички легла са заети.

      "Съпругът ми е със симптоми, от една седмица е болен, връщат го, понеже не беше направил още пневмония, от Сандански съм аз и днес просто вече стигнахме до Благоевград, защото вече е с пневмония и 6 дена не пада температурата под 38 градуса. Ще ви кажа директно, казаха ни, че нямат направления за COVID, единствената пътека е пневмония", разказа жена на пациент.

      "Болните, които връщаме, се записват в една тетрадка и се следи тяхното състояние. Много голяма част от персонала е болен, всички сме на краен предел”, разказа д-р Огнян Богоев – завеждащ "Вътрешно отделение” към Югозападна болница – Сандански.

      "Липса на кадри има навсякъде, има и при нас, но искам да подчертая, че за момента се справяме", категоричен беше директорът на благоевградската болница.

      Студенти доброволци се включиха в лечението на COVID болни в Благоевград

      В Благоевградска област случаите продължават да нарастват с бързи темпове. Най-много доказани заразени има в Благоевград, Петрич, Сандански и Гоце Делчев.

      Репортер: Владислава Миланова

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?