Протест пред съда в Самоков след решението на магистратите да пуснат под домашен арест дрогирания шофьор, прегазил 49-годишна жена в града. Тя остава на командно дишане и с опасност за живота след получена тежка черепномозъчна травма и множество счупвания.
Близките на пострадалата настояват водачът да бъде върнат в ареста, а делото да се гледа от Софийския районен съд. След среща с главния прокурор, Върховната касационна прокуратура взе делото под специален надзор. Тепърва ще се преценява дали обвинението да се преквалифицира в умишлено причиняване на тежка телесна повреда след управление на МПС под въздействието на наркотици.
Според разследващите, 24-годишният шофьор не за първи път сяда зад волана дрогиран. Той има и други произшествия на пътя. Адвокатите му обаче твърдят, че не е видял жената, а електронните системи в джипа не са отчели, че отзад има човек.
Еврото идва: Какви са притесненията на пенсионерите от Северозападна България?
Платеното паркиране в София: Поскъпването може и да се отложи заради проверка на КЗП
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон