Близки на жестоко убитата Евгения Владимирова се събраха на протест пред Съдебната палата в София, където продължава процесът за убийството. Те настояват за справедливост и доживотен затвор за подсъдимия Орлин Владимиров.
Софийският градски съд днес гледа делото за убийството. Досега по делото бяха разпитани част от близките на жертвата - родителите и брат ѝ, а днес съдът разглежда експертизите по делото и разпитва вещите лица.
Стана ясно, че медицинската експертиза сочи, че смъртта на Евгения е настъпила бързо, вследствие на кръвоизливи и задушаване. Бруталното убийство стана на 12 ноември 2021 г., когато след едномесечно издирване тялото на Ети беше намерено в куфар във водоем край Перник. Тогава нейният съпруг и обвиняем за жестокото убийство обяви, че жена му е изчезнала и се включи в издирването.
За съучастник в убийството е обвинен неговият баща Пламен Владимиров, който е помогнал в укриването на трупа. Той е на свобода след парична гаранция.
Вижте какво казаха близките на Евгения във видеото

Снимки: БГНЕС
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
МВР: Твърденията за искане на "оставки" по случаите в "Петрохан" и "Околчица" не отговарят на истината
Милена Милотинова: Очакванията на обществото и на служителите в БНТ имат еднаква тежест
Цвета Рангелова, "Възраждане": Гюров беше единствената по-добра алтернатива, но кабинетът започна с фалстарт
Йордан Иванов, ДСБ: Кабинетът е на Гюров, назначен от Йотова – толкова е просто
Оставка – ден след клетвата: Стоил Цицелков напусна вицепремиерския пост
Вицепремиерът Андрей Янкулов: Върховен съд, който не признава главния прокурор, е сериозен проблем за правосъдието
Милена Милотинова: Очакванията на обществото и на служителите в БНТ имат еднаква тежест