23:15, 23.10.2024
Чете се за: 02:05 мин.
борислава христова ниво жирона нова крачка следващата фаза еврокъп
Снимка: FIBA

Борислава Христова и Жирона направиха още една крачка към следващата фаза в Еврокъп. Българката и нейните съотборнички оцеляха при визитата си на Печ със 74:71 в мач от третия кръг в група L.

Баскетболистките на Роберто Игнес имат на сметката си пълен актив от три победи и все още не знаят какво е загуба във втората по сила надпревара при жените.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Първата част се оказа равностойна, но домакините имаха последната дума и след нейния край си изградиха преднина от 6 точки. Макар че гостите дишаха във врата на своите съперници през целия втори период, унгарките не дадоха заден ход и на голямата почивка оформиха 38:36 в своя полза.

Отборът от Печ съумя да не изтърве водачеството си и през цялата трета десетка, като по този начин дръпнаха с 5 точки преди края на последната. Във финалната част испанките не останаха длъжни и методично се докопаха до така жадувания обрат, а в края сложиха окончателна точка на спора.

Христова започна в стартовата петица и не разочарова. Българската националка постави името си сред реализаторите. Крилото остави на сметката си 13 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 28 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си тя бе 4/6 от средна дистанция, 1/4 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Клоуи Биби нямаше спиране от нейните съотборнички, отчитайки се с 27 точки, 6 асистенции и 6 тройки.

На 29 октомври (вторник) Христова и компания ще приемат Ереван Фоксис.

3/3 за Йордан Минчев и Спиру Шарлероа във ФИБА Къп
Лицето на терора отново напомни за себе си: След ужаса в Анкара - петима загубиха живота си, 22-ма бяха ранени (ОБЗОР)