Боряна Калейн е начело във временното класиране в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж

15:26, 26.08.2022
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн

Българката Боряна Калейн води във временното класиране в многобоя след изиграването на първите два потока на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж, Румъния.

Калейн представи съчетанията си на обръч и топка, за които получи съответно по 35.500 и 33.700 точки за общ сбор от 69.200.

Другата българка в състезанието Стиляна Николова също игра силно и към момента заема третото място в подреждането с актив от 67.900 точки (34.700 на обръч и 33.200 на топка).

Високите оценки и на Калейн, и на Николова се очаква да им позволят да се класират и за финалите на обръч и топка.

Между двете грации след изпълненията на тези два уреда пък се нареди европейската шампионка в многобоя от Тел Авив по-рано през годината Дария Атаманов от Израел. Нейният резултат до момента е 68.150 точки.

По-късно състезанието продължава със съчетанията на състезателките от поток С, който включва гимнастичките от САЩ, Сан Марино, Канада, Полша, Франция, Италия, Испания и домакините от Румъния.