Боряна Калейн поведе в многобоя за Купа "София"

Боряна Калейн
Снимка: БНТ
22:14, 01.04.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Боряна Калейн поведе в класирането за многобоя при жените след първите два уреда на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София". Надпреварата се провежда в зала "София" в столицата.

Българската представителка събра сбор от 68.000 точки (30.050 на обръч и 33.950 на топка).

Втора е Стилияна Николова с 66.000 точки (32.900 и 33.100), а трета Ева Брезалиева с 64.250 точки (30.250 и 34.000), която допусна груба грешка на обръч.

Калейн и Николова ще представят България на Световната купа в София следващия уикенд.

Радина Томова е четвърта с 62.050 (32.250 и 29.800), Магдалина Миневска заема петата позиция с 60.500 точки (30.700 и 29.800). Лъчезара Пекова в момента е осма с 56.200 (28.450 и 27.750), а Татяна Воложанина - 13-а с 52.750 (21.500 и 31.250) точки.

При девойките Елвира Краснобаева поведе във временното класиране за многобоя с 59.950 точки.

Състезанието в многобоя продължава утре, събота (2 април). Финалите на отделните уреди са в неделя (3 април).

Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.