Бостън Селтикс спечели гостуването си на Маями Хийт в НБА

Успехът е трети за Бостън над този съперник през сезона

Джейсън Тейтъм Кристапс Порзингис Бостън Селтикс
10:35, 12.02.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Бостън победи Маями със 110:106 като гост в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Джейсън Тейтъм реализира 26 точки, 10 борби и 9 асистенции за Селтикс. Кристапс Порзингис добави 25 точки и 9 борби, а Джейлън Браун се включи с 20 точки и 9 борби. Успехът бе трети за Бостън над този съперник през сезона.

За Маями Тайлър Херо завърши с 24 точки, а Бам Адебайо се отчете с 22 точки и 13 борби в срещата, която бе белязана от няколко контузии.

Баскетболистът на Маями Тери Роузър изкълчи десния си глезен в третата четвърт, а съотборникът му Джош Ричардсън нарани рамото си през първото полувреме. Джими Бътлър получи разрешение да пропусне мача за Хийт заради смърт в семейството му.

В другата среща от вечерта Оклахома Сити се наложи над Сакраменто.