Сакраменто Кингс загуби от Оклахома Сити Тъндър в отсъствието на Александър Везенков

Българинът остава извън игра няколко седмици

Оклахома Сити Тъндър
08:17, 12.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Без Александър Везенков в състава Скараменто Кингс допусна поражение при гостуването си на Оклахома Сити Тъндър със 113:127 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Българинът, който пропусна седем мача заради изкълчване на десния глезен преди да наскоро да се завърне в игра, отново е наранил същия глезен на тренировка през уикенда. Първоначално бе обявено, че Везенков няма да бъде на линия за двубоя с Оклахома Сити, но според последните информации от НБА се очаква българският национал да остане извън игра няколко седмици.

Баскетболистите на Сакраменто изоставаха с 57:67 на почивката и с 83:100 преди последния период.

Литовецът Домантас Сабонис записа 17-и "трипъл-дабъл" за сезона, завършвайки с 21 точки, 11 борби и 14 асистенции за Кингс. Той прави подобно постижение във втори пореден мач и за четвърти път в последните шест срещи на Сакраменто. Малик Монк бе най-резултатен за състава с 26 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Де'Аарън Фокс добави 15 точки и 5 асистенции.

Шай Гилджъс-Алекзандър реализира 38 точки, 3 борби и 7 асистенции за победата на Тъндър, а Джейлън Уилямс допринесе с 32 точки, 8 борби и 9 асистенции.

Загубата за Сакраменто бе трета в последните четири мача на отбора, а сега предстои гостуване на Финикс. Кингс се намират на седмо място в Западната конференция на НБА.