Ботев Враца завърши лятната си подготовка с минимална победа над Витоша Бистрица

ботев враца завърши лятната подготовка минимална победа витоша бистрица
Снимка: ФК Ботев Враца
20:59, 07.07.2022
Чете се за: 03:37 мин.

Отборът на Ботев Враца победи втородивизионния Витоша Бистрица с 1:0 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Единственото попадение отбеляза Венцислав Христов в 34-ата минута от дузпа отсъдена за нарушение срещу Мирослав Маринов.

Момчетата на Росен Кирилов създадоха още няколко добри голови положения, но не успяха да отбележат второ попадение. В срещата участие взеха почти всички футболисти с изключение на леко контузените Антонио Георгиев и Даниел Генов.

Първата добра голова възможност дойде в 10-ата минута. Тогава Фелипе Са стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката високо над вратата. След още 5 минути игра Ботев направи силна атака. Мирослав Маринов получи топката на добра позиция, подаде успоредно на вратата, но пасът му бе блокиран.

Гостите имаха страхотен шанс в 20-ата минута, но Цветомир Вачев стреля над вратата на Федерико Бариос.

В 27-ата минута Мирослав Маринов даде прецизен пас към Венци Христов, нападателят стреля, но вратаря изби в ъглов удар.

След още 5 минути игра Христов отново бе изведен на голова позиция, стреля силно, но стражът отново се справи.

В 34-ата минута Мирослав Маринов бе съборен в наказателното поле и реферът Иво Андреев отсъди дузпа, която Венци Христов превърна в гол.

Само 3 минути по-късно Ботев сътвори добра атака. Венци Христов изведе Сантиаго Монтоя, той пусна към Мирослав Маринов. Нападателят се обърна, стреля, но защитник блокира топката и после тя бе избита пред голлинията.

В началото на второто полувреме Росен Кирилов направи няколко смени, а след още 5-6 минути игра пусна и останалите футболисти.

В 55-ата минута Любомир Василев спаси шут на нападател на Витоша.

В 60-ата минута добра атака на Ботев завърши с удар на Чавдар Ивайлов, но топката премина покрай левия стълб.

Малко по-късно добра контраатака завърши с хубав пас на Красимир Тодоров към Жан-Пиер Да Силва, но французинът бе изпреварен от вратаря.

4 минути преди края на двубоя Жан-Пиер Да Силва получи добре топката по десния фланг, преодоля съперник, центрира, тя стигна до Мартин Николов, който стреля от воле, но я изпрати в аут.

В последната минута Браян Переа изпълни добре пряк свободен удар, но покрай вратата. В ответната атака Ботев пропусна още един шанс. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря.

Напрежение и остри реплики между Кубрат Пулев и Дерек Чисора преди двубоя им в събота
От нашите пратеници: И тази вечер протест в Скопие срещу френското предложение