В опит да се овладее разпространението на заразата, в столицата на Бразилия беше наложен вечерен час от 22.00 ч. до 5.00 ч. сутринта. Мярката е в сила до 22 март. Жителите изразяват задоволство от наложените мерки.
Според експерти болниците в Бразилия са пред колапс заради случаите на COVID-19. Това важи за по-големите градове в страната.
Над 80% от интензивните отделения са пълни в столиците на 25 от общо 27 щата на южноамериканската държава.
Над 90 на сто от капацитета на тези отделения са запълнени в столицата Бразилия, в Рио де Жанейро и Сао Пауло.
Особен риск представлява бразилската мутация на вируса. Епидемиолог дори заяви, че Бразилия е заплаха за човечеството.
Страната регистрира над 266 000 смъртни случая и 11 милиона случая на зараза от началото на пандемията. По смъртност от COVID-19 Бразилия е на второ място в света след Съединените щати.
Въпреки това бразилският президент Жаир Болсонаро се противопоставя на карантинните мерки и на съветите на експерти за борба с вируса.
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни