Бразилия победи Панама с хеттрик на Ари Боржеш

15:58, 24.07.2023
Ари Боржеш

Бразилия победи Панама с 4:0 в мач от първия кръг на група "F" от световното първенство по футбол за жени.

Ари Боржеш се разписа на два пъти през първото полувреме, за да осигури комфортен аванс на тима си. В 19-ата минута полузащитничката засече с глава центриране в наказателното поле. Двадесет минути по-късно тя удвои головата си сметка. Йенит Бейли този път успя да спаси удар с глава на Ари Боржеш, но халфът вкара топката в противниковата врата при добавката от непосредствена близост.

След почивката възпитаничките на Пиа Мариане Сундхаге продължиха да бележат. Само 164 секунди след подновяването на играта Беатриз направи преднината класическа, след като завърши многоходово нападение.

Ари Боржеш оформи хеттрика си в 70-ата минута, като за пореден път засече с глава центриране в наказателното поле, този път на Жейзе. Бразилката вече има 9 попадения с националната фланелка.

Бразилия оглавява класирането с актив от 3 точки, докато Панама заема последната 4-а позиция.

В останалите мачове от деня Италия победи Аржентина с минималното 1:0 с гол на Кристиана Джирели. Германките пък разгромиха отбора на Мароко с 6:0.