Брезалиева седма, Краснобаева осма във временното класиране за многобоя от Световната купа по художествена гимнастика в Милано

Двете българки допуснаха грешки в композициите си с лента днес, а Краснобаева имаше изпускане на уред извън терена на бухалки.

Ева Брезалиева
Снимка: БФХГ
14:34, 22.06.2024

Ева Брезалиева заема седмо място, а Елвира Краснобаева е осма във временното класиране за многобоя при жените след първия поток във втория състезателен ден на последната за сезона Световна купа по художествена гимнастика в Милано.

Брезалиева представи своите съчетания с обръч и с бухалки доста стабилно, но на топка и лента допуска грешки. Така възпитаничката на Бранимира Маркова събра 127.800 точки (34.500 на обръч, 30.750 на топка, 32.400 на бухалки и 30.150 на лента) и заема временна седма позиция. По всяка вероятност, освен на обръч, тя ще бъде финалистка и на бухалки.

Краснобаева, с личен треньор Светлана Юриевна, допусна грешки в многобоя и през двата дни. Тя има актив от 126.050 точки (35.400 на обръч, 32.600 на топка, 29.400 на бухалки и 28.650 на лента) и е временно на осма позиция в класирането. Вчера тя си осигури участие на финала на обръч.

Водач след първия поток днес е украинката Виктория Оноприенко със 133.250 точки, следвана от сънародничката си Таисия Онофричук със 132.950 и Тахмина Икромова от Узбекистан със 131.250.

Съдия за България на това състезание е Филипа Филипова, която днес е в панела за артистичност на лента.

Предстоят съчетанията от поток A и C, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистките на отделните уреди.

Симон Антони Иванов остана на крачка от финала на сингъл на турнир по тенис в Сърбия