Бруно Фернандеш класира Португалия на Световното първенство

Португалия Бруно Фернандеш Кристиано Роналдо
23:40, 29.03.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Португалия победи Северна Македония с 2:0 в пряк сблъсък за класиране на Световното първенство в Катар. Бруно Фернандеш отбеляза по един гол в двете полувремена.

Тимовете стигнаха до този двубой, след като португалците победиха Турция с 3:1, а Северна Македония надви европейския шампион Италия с 1:0.

Домакините започнаха срещата по-убедително на "Ещадио до Драгао" в Порто. Кристиано Роналдо имаше възможност да открие резултата, но стреля неточно.

В 32-ата минута атаката на "мореплавателите" доведе от грешка в противниковата отбрана. Роналдо подаде към своя съотборник на клубно ниво Бруно Фернандеш, който с плътен удар даде аванс на тима си.

След почивката възпитаниците на Фернандо Сантош стигнаха до нов гол. Отново Бруно Фернандеш се разписа, за да оформи крайния резултат и да класира отбора си на Световното първенство в Катар.

Полша си осигури участие на Мондиал 2022 след успех над Швеция
Премиерът Кирил Петков към Йенс Столтенберг: Благодаря за топлото и ясно послание