Седмицата започна с исторически рекорд на пазара на суровини. Златото достигна най-високата си стойност за всички времена.
Цената му се повиши до 1944,71 долара за тройунция (31,1 грама). Предишният рекорд беше през септември миналата година. Основен фактор за поскъпването са икономическите последици от пандемията от коронавируса.
Благородният метал се смята за сигурна инвестиция по време на криза. Макар че през март цената му падна до 1500 долара за тройунция, тя бързо тръгна нагоре. Сега златото е търсено от инвеститорите заради несигурността за развитието на кризата. Вече се очаква цената му да премине прага от 2000 долара за тройунция.
Трайчо Трайков: Компании, които използват големи количества електроенергия, може да получат компенсация
Цените на горивата: Икономисти препоръчват ограничаване на потреблението
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
Проверка на цените на гражданската отговорност след сигнали за необосновано поскъпване
Гърция отлага новите изисквания за автомобилните аптечки до 1 януари 2027 г.