Чешкият Сенат прие постановление за употребата на руската ваксина "Спутник V" само след нейната регистрация от Европейската агенция по лекарствата. По този начин сенаторите подкрепиха министъра на здравеопазването Ян Блатни.
Междувременно чешките власти удължиха забраната за придвижване между отделните райони и след 21 март.
Мярката беше наложена в началото на този месец заедно със затварянето на училища, магазини, ограничаване на услугите и задължително носене на маски FFP2.
В страната е обявено извънредно положение до 28 март. В понеделник предстои обсъждане за евентуалното му удължаване.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата