Чехия взе своето срещу Фарьорските о-ви и се върна към победите в европейските квалификации

21:48, 15.10.2023
Национални отбори
чехия взе своето фарьорските върна победите европейските квалификации

Отборът на Чехия се завърна към победите в европейските квалификации, надигравайки с минималното 1:0 като домакин състава на Фарьорските о-ви в среща от група "Е".

Единственото попадение за състава, воден от Ярослав Шилави, реализира Томша Соучек в 76-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Одмар Ферьо.

Преди да се стигне до този гол чехите на два пъти бяха много близо до това да открият резултат, но гредите спряха Михал Садилек и Адам Хложек преди почивката.

В крайна сметка победата изкачи Чехия на второто място в класирането с актив от 11 точки, което е с две по-малко от актуалния лидер Албания. В същото време трети засега е отборът на Полша, който по-късно тази вечер посреща Молсова.

Фарьорите пък са на последното 5-о място със само 1 пункт, като до края на кампанията в квалификациите на скандинавците им предстои единствено гостуване на Албания след месец.

БУБА Баскетбол U15 завърши с победа участието си на Европейската младежка лига в Истанбул
МВР: Въведен е 100-процентов граничен контрол от гръцка страна