черно море играе бараж лига европа видео
19:21, 20.05.2018
Чете се за: 01:24 мин.
Български футбол

Черно море елиминира Локомотив (Пд) и се класира за бараж за участие в Лига Европа, след като завърши 2:2 като гост в реванша на "Лаута" след продължения (в редовното време 2:1 в полза на "черно-белите"). В първата среща "моряците" се наложиха с 2:1.

Домакините се втурнаха в атака още след първия съдийски сигнал. В 4-ата минута след бърза тяхна атака Филип Михалевич стреля с глава, но вратарят на гостите Благой Макенджиев изби топката, а съотборниците му в защита окончателно ликвидираха опасността.

Четири минути по-късно Елитон опита извеждащо подаване пред вратата на гостите, но техен футболист изчисти коженото кълбо.

Превъзходството на "черно-белите" даде резултат в 12-ата минута. Тогава Елитон намери Мустафа Абдулахи, последва подаване към Филип Михалев, който засече топката с глава във вратата на варненци за 1:0.

Гостите се отърсиха от шока и погледнаха по-смело към вратата на "смърфовете".

В 29-ата минута Даниел Димов стреля от изгодна позиция с глава, но прати топката в аут. Локомотивци обаче дебнеха всяка възможност и в 42-ата минута Елитон пусна топката пред вратата на "моряците", където съотборникът му Филип Михалевич с прецизен удар от 12 метра вкара втория си гол за 2:0.

През втората част футболистите на Черно море с по-активни действия опитаха обрат. В 52-ата минута Аристоте Фунде Ндонгала стреля от 25 метра, но неточно.

В 69-ата минута отново Ндонгала стреля, топката се отби в напречната греда, удари се в тялото на вратаря на "черно-белите" Антино Милина, до нея стигна влезлият на смяна Марек Кузма, който намали резултата на 2:1. Минута по-късно съдията Никола Попов изгони от резервната скамейка масажиста на Локомотив (Пд) Благой Вангелов за бурен протест.

В 82-ата минута Георги Илиев стреля от 27 метра, топката профуча опасно, но излезе в аут. Във втората минута на продължението на редовното време Ндонгала стреля силно, но Стивън Езе изчисти топката пред голлинията.

Две минути по-късно Симеон Райков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна гредата на вратата на противника.

Така се стигна до две продължения от по 15 минути, след като първата среща завърши 2:1 в полза на Черно море. Варненци започнаха по-активно в продълженията и в 101-ата минута Аристоте Ндонгала след индивидуален пробив стреля опасно, но неточно.

Две минути по-късно Георги Божилов центрира и Даниел Димов изравни за 2:2. В 108-ата минута Анте Милина отрази опасен удар на Марек Кузма.

Още Български футбол

Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.