Чикаго спря серията на Бостън от девет поредни победи

Чикаго Булс Демар Дерозан
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:55, 22.11.2022
Чете се за: 03:25 мин.

Чикаго срази Бостън със 121:107 точки в "Юнайтед Сентър" и спря серията от девет поредни победи на Селтикс в Националната баскетболна асоциация (НБА).

ДеМар ДеРозан поведе Булс с 28 точки, осем борби и четири асистенции, докато Зак ЛаВайн добави 22 точки, пет борби и пет асистенции за победата.

Патрик Уилямс добави рекордните за сезона 17, а Чикаго направиха нещата да изглеждат доста лесни срещу лидера на Изток. Домакините водеха с 13 точки на полувремето, увеличиха го до 21 по време на третата четвърт и издържаха на натиска, за да стигнат до победата, след като преди това бяха загубили четири поредни двубоя.

Джейсън Тейтъм бе най-добрият за Бостън с 28 точки. Джейлън Браун вкара 25, а Малкълм Брогдън завърши с 23, като отбеляза 5 тройки от 6 опита.

За Чикаго това бе седми успех от началото на сезона. Тимът има и 10 поражения. Балансът на Селтикс е 13-4.

Брандън Инграм реализира рекордните за сезона 34 точки, Зион Уилямсън се завърна в игра при успеха на Ню Орлиънс със 128:83 срещу шампиона от миналия сезон Голдън Стейт. Уилямсън беше на игрището 23 минути и вкара 9 точки.

Шампионите бяха без Стеф Къри, Клей Томпсън, Дреймънд Грийн и Андри Уигинс, а Джордан Пуул беше най-резултатен с 26 точки. Голдън Стейт е с 1-9 при гостуванията си от началото на сезона.

Милуоки победи Портланд със 119:111 в друга среща от НБА тази нощ. Голямата звезда та нита Янис Антетокунбо отбеляза 37 точки, овладя 7 борби и даде 6 асистенции за 35 минути. Гардът на Бъкс Джру Холидей реализира 13 от своите 17 точки в четвъртата четвърт, а Грейсън Алън добави 17 точки и 8 борби. Анфърни Саймънс реализира 29 точки за Портлънд.