След като в понеделник ЦИК реши да тушира напрежението между двете фракции в ДПС като ги впише едновременнно, днес от комисията поискаха още документи.
Днес ЦИК поиска от "ДПС - Ново начало" и "Демокрация, права и свободи - ДПС" да представят документи, които да показват, че партията ДПС не е част от състава им. Срокът за това е 17 часа на 7 септември, събота.
Причината - според изискванията на Изборния кодекс една партия може да участва на изборите само в една коалиция. Освен това и двете фракции трябва да представят банкова сметка на партия, различна от ДПС.
Решението бе прието с 11 гласа "за" и три "против". Красимир Ципов, Йорданка Ганчева и Георги Баханов определиха указанията като безсмислени. Заседанието на ЦИК трябваше да започне в 11 часа тази сутрин, но това не се случи. Първоначално беше преместено за 14.30 ч., но тогава също нямаше излъчване на сайта на комисията.
Официално заседанието започна минути след 18 часа.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите