ЦСКА надви Хебър във волейболното първенство и го спря за върха в класирането

21:29, 08.12.2022
Чете се за: 01:55 мин.
цска надви хебър волейболното първенство спря върха класирането
Снимка: start-photo.bg

Волейболният отбор на ЦСКА се наложи драматично с 3:2 (21:25, 25:23, 25:17, 16:26, 15:10) като гост на шампиона Хебър Пазарджик в отложена среща от 6-ия кръг на родната Суперлига.

Срещата в зала "Васил Левски" в Пазарджик започна с предимство за гостите, които бяха по-добри в началото на двубоя, но след средата на първия гейм "тигрите" поеха контрола и спечелиха първата част след 25:21 в тяхна полза.

"Червените" обаче отговориха подобаващо и взеха следващите два гейма съответно с по 25:23 и 25:17, за да осъществят обрат и да се доближат само на гейм от победата.

Домакините от Хебър си върнаха инициативата в хода на четвъртата част, през която водеха непрестанно и след 25:16 вкараха мача в тайбрек.

В решителния пети гейм и двата отбора имаха своите шансове, но след 9:9 волейболистите на ЦСКА спечелиха четири поредни разигравания, за да поведат с 13:9 и до края не изпуснаха аванса си, за да запишат седмата си победа от началото на сезона.

За "червените" най-полезен за победата стана диагоналът Димитър Димитров, който наниза 31 точки, докато за Хебър Тодор Алексиев приключи с 18.

С успеха си ЦСКА се изкачи до 4-то място с актив от 19 точки и баланс 7-2. Шампионът Хебър пък пропусна да се изкачи на върха в подреждането и засега остава на 3-та позиция с актив от 21 точки.