ЦСКА с чиста победа срещу Монтана във волейболното първенство

20:11, 19.02.2023
Чете се за: 02:02 мин.
цска чиста победа монтана волейболното първенство
Снимка: ВК ЦСКА

Волейболният отбор на ЦСКА се върна към победите в българската волейболна Суперлига, след като надигра с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) като гост състава на Монтана в среща от 16-ия кръг на шампионата.

"Червените" започнаха двубоя много силно и още в началните минути взеха преднина от 8-3 точки, но постепенно домакините намериха ритъма си и стигнаха до равенството при 11-11. Двата отбора останаха близко един до друг в резултата до 22-22, когато ЦСКА взе две поредни точки, за да поведе с 24-22 и момчетата на Александър Попов материализираха втория си геймбол, за да поведат с 1:0 в геймовете.

Във втората част ситуацията се повтори, като отново гостите успяха да вземат преднина в точките, която впоследствие бе заличена от Монтана. И този път обаче "червените" бяха по-стабилни в решителните моменти и след 25:23 в своя полза удвоиха своя аванс в резултата.

В последния трети гейм пък волейболистите на ЦСКА контролираха случващото се на игрището през цялото време, като поддържаха разлика от 2-3 точки спрямо своя съперник и закономерно след 25:22 в своя полза сложиха точка на спора в двубоя.

Най-резултатен за победителите стана Димитър Димитров със своите 16 точки, а за тима на Монтана Радослав Попов реализира 13.

В класирането ЦСКА остава начело с актив от 38 точки, докато монтанчани заема 7-та позиция с 25 пункта.

Канали за трафик: Как "Строителите на Големия Истанбул" прекарват мигранти към Европа?