ЦСКА записа чиста победа при визитата си на Марек във волейболния шампионат

20:18, 12.12.2022
Чете се за: 01:27 мин.
цска записа чиста победа визитата марек волейболния шампионат
Снимка: start-photo.bg

Волейболният отбор на ЦСКА постигна осма победа от началото на сезона в родната Суперлига, след като надигра като гост с 3:0 (25:16, 25:21, 25:19) състава Марек Юнион-Ивкони в последна среща от 10-ия кръг.

Домакините от Дупница започнаха двубоя силно и поведоха в самото начало със 7:3, но оттам нататък "червените" поеха изцяло контрола върху случващото се на игрището, като в постепенно обърнаха развоя на първия гейм, а след това взеха и следващите две части, за да стигнат до чистия успех.

Отново най-резултатен за победителите стана диагоналът Димитър Димитров, който заби 19 точки, а хърватският национал Иван Михал добави 8.

За домакините от Марек Георги Бъчваров приключи с едва 7 пункта в актива си.

В подреждането ЦСКА заема четвъртото място с актив от 22 точки, докато волейболистите на Марек Юнион-Ивкони са десети с 6 пункта.

Балкан и Спартак Плевен все пак ще играят в "Арена Ботевград"