Даниил Медведев е полуфиналист на тенис турнира в Пекин

По пътя към шестата си титла този сезон, той ще се изправи срещу Александър Зверев, който победи Николас Джари с 2:1 сета.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
12:23, 02.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Даниил Медведев

Даниил Медведев записа 41-ва победа на твърди кортове за сезона, след като успя да спечели срещата си с Юго Умбер на четвъртфиналите на Откритото първенство на Китай по тенис при дебютното си участие на турнира.

Вторият поставен в схемата спечели първия сет с 6:4, допусна спад в играта си и отстъпи във втория с 3:6. След това обаче бе категоричен за 6:1.

"Доволен съм, че успях да вдигна нивото си във важните моменти и това, че в такива трудни мачове все още имам постоянство, което бе достатъчно за победата. Щастлив съм, че съм на полуфинал. Когато играеш на турнир, винаги искаш да стигнеш възможно най-далеч. Радвам се, че оставам и утре. Колкото по-напред отиваш, толкова по-трудни са мачовете, толкова по-трудни са противниците. Това е нормално", обясни Медведев.

Медведев достига до десетия си полуфинал тази година. В опит да спечели шеста титла през сезона, той ще се изправи срещу Александър Зверев, който победи Николас Джари с 2:1 сета.

По-рано тази година третият в световната ранглиста Медведев спечели титли на твърди кортове в Ротердам, Доха, Дубай и Маями. 27-годишният тенисист преследва втория си трофей на китайска земя и третия си като цяло в Азия в Олимпийския тенис център в Пекин, след като триумфира в Токио през 2018 г. и на Мастърса в Шанхай през 2019 г.

Стоян Делчев - първият олимпийски шампион на България в спортната гимнастика (ВИДЕО)
07:00, 18.05.2024
5366
Чете се за: 03:07 мин.
Талисманите - неизменна част от визията на олимпийските игри
06:30, 18.05.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Невероятната история на унгарската спортистка Агнеш Келети (ВИДЕО)
Чете се за: 00:50 мин.
Йоана Илиева и Олга Христова продължават във втория ден на турнира на сабя жени в Пловдив
Чете се за: 03:22 мин.
Германия разгроми Казахстан с 8:2 в група В на световното първенство по хокей на лед
21:05, 17.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Спортни новини 17.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 17.05.2024
Протестиращите на "Тракия" настояват за среща с премиера на място, подписаха споразумение