Пострадалите от наводненията фермери могат да подадат заявления за обследване на унищожените ниви, за да получат компенсации, съобщиха от земеделското министерство.
Помощи ще има и за пострадалите от бедствията граждани, обяви социалният министър Деница Сачева.
Там, където имаме пострадали граждани от валежите и придошлите води, още в понеделник ще отпуснем на подалите заявки граждани по 375 лева еднократна помощ хранителни пакети и продукти. Имаме готовност също да осигурим еднократна помощ и на хората, които са загубили документите си заради кризата, обясни Сачева.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите