За 23 октомври е насрочено разпоредителното заседание по делото от 2019 г. за тежката катастрофа край момчилградското село Загорско, с участието на Лютви Местан, при която загина бебе на шест месеца. Това е съобщено на сайта на Окръжен съд - Кърджали.
Делото започва от начало, след като започналият процеса съдия – докладчик Георги Милушев се пенсионира. Съдия -докладчик в процеса ще е Йорданка Янкова.
Делото за катастрофата с Лютви Местан, при която загина бебе, започва отначало
Подсъдими са Лютви Местан и бащата на загиналото бебе – Юсеин Ахмед, управлявал семейния автомобил в злополучния ден. Двамата са обвинени в причиняване на смърт по непредпазливост при пътнотранспортно произшествие на 14 април 2019 г. на кръстовището на главен път I-5 и пътя за с. Загорско, община Момчилград.
Съдът изгони Местан от заседанието срещу него
Последното заседание по делото, което се води повече от две години бе на 11 юли. Тогава заради своето здравословно състояние Лютви Местан не се яви. От близо година той се защитава сам и поради тази основна причина последното заседание бе отложено за пореден път.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok