Диана Петкова завърши осма на 50 м бруст на европейското първенство в малък басейн в Отопени

17:55, 10.12.2023 (обновена)
Чете се за: 01:47 мин.
петър мицин финал габриела георгиева диана петкова полуфинали вечерната сесия европейското първенство плуване

Диана Петкова завърши осма във финала на 50 метра бруст на европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, Румъния. Българката записа резултат от 30:24 сек.

Диана Петкова: Може би в следващите състезания ще вляза с по-голяма увереност, че мога да плувам полуфинал и финал

Европейска шампионка на 50 метра бруст стана Бенедета Пилато с 28.86 секунди, което е нов рекорд на шампионатите. Втора остана Енели Ефимова с 29.12, а трета е Ясмин Ночентини с 29.41 секунди.

В полуфиналите вчера Петкова направи втора поправка на националния рекорд в рамките на един ден, след като сутринта в сериите даде време от 30.44 секунди, а няколко часа по-късно свали още четири десети от това си постижение, финиширайки за 30.04 секунди.

- Диана Петкова отново направи поправка на националния рекорд на 50 м. бруст и ще плува във втори финал на европейското в Отопени

Припомняме, че преди няколко дни българката беше сред най-добрите осем и на 100 м съчетано, където завърши на шесто място.

- Калоян Левтеров завърши 13-и на 200 метра гръб на европейското в малък басейн в Румъния

Манчестър Сити прекъсна негативната серия във Висшата лига с успех над Лутън, Евертън удари Челси
Ясна Петрова завърши десета при девойките под 23 год. на европейското първенство по крос кънтри в Брюксел