Калоян Левтеров завърши 13-и на 200 метра гръб на европейското в малък басейн в Румъния

20:24, 09.12.2023
калоян левтеров донесе нов медал българия европейското рим

Калоян Левтеров остана извън финала на дисциплината 200 метра гръб по време на европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, след като българинът се нареди 13-и в полуфиналите.

Левтеров имаше леко забавяне при старта и в крайна сметка това му попречи да се доближи до постижението от сутринта, когато той постави нов национален рекорд с време 1:53.81 минути.

В полуфиналите нашето момче спря хронометрите на 1:54.34 минути, с което зае 7-о място във втората полуфинална серия или общо 13-а позиция в крайното класиране.

Тазвечершното плуване сложи и точка на участието на Калоян Левтеров на шампионата в Румъния, където освен 13-о място на 200 метра гръб той финишира 21-и на 100 метра, но и в двете дисциплини съумя да постави нови националки рекорди.