Димитър Кузманов елиминира Корентен Муте на старта на "Чалънджър" в Малага

казахстан поведе българия купа дейвис димитър кузманов отстъпи тимофей скатов
20:37, 09.10.2023

Българският тенисист Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Малага, Испания с награден фонд 125 000 долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" победи с 6:2, 2:6, 7:6(5) №119 в световната ранглиста Корентен Муте от Франция в много оспорван двубой, продължил 2 часа и 54 минути.

В решителната трета част Мико показа страхотен характер, тъй като успя да се върне от изоставане от 2:4 гейма, а впоследствие в тайбрек спечели четири поредни разигравания след 3-5 точки, за да стигне до крайния успех.

Победата осигури на нашето момче 11 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите Димитър Кузманов ще играе срещу победителя от мача между №3 в схемата Бернабе Сапата-Мирайес от Испания и Флавио Коболи от Италия.

Утре, своето участие в надпреварата ще стартира и другият българин в основната схема - Адриан Андреев, който в първия кръг ще срещне петия поставен и бивш №17 в света Алберт Рамос Виньолас от Испания.

Хамас заплаши да убива пленници, ако Израел продължи атаките, но и обяви готовност за преговори
Мартин Минчев: Неубедителните резултати тежат, всички очакваме да победим Литва