Дина Аверина с груба грешка на топка, не се появи за останалите си съчетания

Дина Арина Аверина
14:31, 11.03.2022

Световната шампионка по художествена гимнастика Дина Аверина допусна изключително груба грешка във финала на топка на шампионата на Русия.

В следствие на случилото се тя дори не се е появила, за да изиграе останалите си две съчетания на бухалки и лента, информира руското издание „Спорт-експрес“.

Дина Аверина зае предпоследно място на топка, като не излезе за следващите си две съчетания в Москва.

Причината за решението не е обявена официално.

Вчера тя спечели многобоя на местния шампионат с общ резултат 141.600 точки, а по-рано днес триумфира със златото на обръч.

Среброто в многобоя спечели Арина Аверина със 140.800 точки, а бронзът остана за Лала Крамаренко със 140.200 точки.

Най-вероятно гимнастички от Русия и Беларус няма да могат да вземат участие на Световната купа в София през април, заради забраната на Международната федерация по гимнастика, дошла в следствие на военните действия в Украйна.