Днес е Велика събота - последният ден от Страстната седмица. Християните очакват Великото събитие - синът Божий да разкъса оковите на телесната смърт.
Църковните служби започват рано сутринта и продължава до края на деня. Последните съботни песнопения се сливат с неделните, а в полунощ ще прозвучи тържественото "Христос воскресе".
Празничното великденско богослужение започва в 23.30 ч. в катедралния храм "Свети Александър Невски". По традиция БНТ ще предава литургията на живо - може да я проследите на живо в ефира на телевизията или онлайн на bntnews.bg.
Заради мерките срещу коронавируса тази година делегацията, която ще донесе Благодатния огън от Йерусалим, е в ограничен състав. Начело ще бъде Врачанският митрополит Григорий.
Ако сте пропуснали да боядисате великденски яйца, канонът позволява това да направите и днес - на Велика събота.
По-скъпи тиквички, краставици и пипер - какво още показва анализът на потребителската кошница?
Социалният министър даде старт на кампанията за раздаване на хранителни продукти на хора от уязвимите групи
Заради по-високите цени на горивата: Търговци очакват 20% поскъпване на стоките
Иран предупреди Румъния, че ще реагира, ако се разреши на САЩ да използват румънски бази за операции в Близкия изток