This is a modal window.
Затварят до 10 септември част от Околовръстния път на София. Ремонтът ще продължи 3 месеца, като през това време ще бъдат осигурени алтернативни маршрути за шофьорите.
Това е една от най-натоварените части от Околовръстното на София, защото е пряка връзка с автомагистрала "Тракия". Освен това облекчава трафика към магистралите "Хемус", "Струма" и "Европа".
Затруднения ще има и за живеещите в югоизточните квартали на София, които ще трябва да заобикалят. Очаква се да се увеличи и трафикът по алтернативните маршрути, включително булевард "Цариградско шосе".
Ремонтът на отсечката обаче е неизбежен, защото освен амортизиран, участъкът е прекалено тесен за трафика в момента.
По обяд днес столичната полиция затвори участъка между "Младост" и "Горубляне". Точно в 12 ч. бяха поставени каменни блокове на входа на Околовръстното при "Горубляне". Те ще останат там до 10 септември, когато се очаква да бъде пусната вече ремонтираната отсечка. През това време ще бъде създадена специална организация на движението.
Георги Тeрзийски, председател на УС на АПИ: Транзитният трафик ще бъде пренасочван от магистралите "Тракия", "Хемус" и "Струма" по Северна скоростна тангента, а локалният ще използва булевардите "Александър Малинов", "Самоковско шосе" и ул. "Инж. Георги Белов".
След ремонта участъкът между "Младост" и "Горубляне" ще има шест ленти за движение вместо досегашните две. Отделно ще бъде изграден и нов надлез, който вече се строи.
Цената на шесткилометровия участък е 142 млн. лева.