ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ДПС се регистрира за изборите

Чете се за: 01:27 мин.
Политика
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

ДПС се регистрира за изборите на 14 ноември. Лидерът Мустафа Карадайъ призова българите да изберат на тези президентски избори обединител на нацията, а не разединител.

Карадайъ каза още, че ще текат номинации за президентска двойка и в тяхната партия и ако преценят, ще я издигнат в законовия срок.

По отношение на парламентарните избори Карадайъ призова за разум в ситуацията на трети път избори за една година.

Председателят на ДПС ще сезира европейските институции за случаи на полицейско насилие в предизборните кампании.

"Другата седмица имам посещение в Брюксел. Това са ни сигнали за произвол, полицейски произвол в страната през месец юли. И вие медиите мълчахте, и ние не сме дали много гласност тогава. Сега в момента призивът ни към всички български граждани е: да дават гласност на всяко закононарушение, на всеки полицейски произвол от органите на реда, които действат по заповед на вътрешния министър, назначен от президента Радев. Към Радев и Рашков се обръщам, че с най-мракобестните комунистически прийоми не е почтено, не е достойно да печелиш избори и да се отнасяш към своите политически опоненти", заяви Карадайъ.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?