Замърсяването на язовир "Огоста" край Монтана, за което ви съобщихме в предишния епизод на "Следите остават", не е единственият му проблем.
От 10 години се знае за голямото наводняване на инжекционния тунел и опасното налягане от 4 атмосфери там.
Част от проблемите са известни от 1986 г., когато язовирът е пуснат в експлоатация.
За да не залее "Огоста" град Монтана, нивото му се поддържа ниско.
Какви са проблемите и решенията за язовира - вижте повече от разговора в студиото на "Денят започва" с автора на "Следите остават" Богдана Лазарова
Гледайте "Следите остават" в събота след централните новини.
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк