Египет и Нигерия продължават в Купата на африканските нации

Нигерия
22:52, 19.01.2022

Отборите на Египет и Нигерия се класираха за 1/16-финалите в Купата на африканските нации. "Суперорлите" вече си бяха осигурили място в плейофите на турнира, но "фараоните" достигнаха до следващия етап след труден успех срещу Судан с 1:0.

През първото полувреме Мохамед Абделмонем даде аванс на Египет, след като засече с глава центриране на Абдала Саид. Символичните гости така и не отправиха точен удар.

След почивката Мохамед Мустафа спаси изстрел на Мохамед Салах.

В другия мач, игран по същото време Нигерия победи Гвинея-Бисау с 2:0.

Умар Садик откри резултата в 56-ата минута с удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

В 75-ата минута Моузес Симон стреля в напречната греда, а топката попадна в краката на Вилиам Трост-Еконг, който удвои аванса на тима си. Ситуацията бе преразгледана с ВАР, заради съмнения за засада, но попадението бе зачетено.

Нигерия е лидер в класирането на група "D" с актив от 9 точки. Втори е Египет с 6. Судан има 1 пункта, колкото има и последният Гвинея-Бисау.

Френският институт в София организира дискусия на тема "Може ли спортът да допринесе за преодоляването на неравенствата между мъжете и жените?"
10:30, 28.03.2024
Финикс записа ценен успех над шампиона Денвър в битката си за влизане в плейофите, Лейкърс, Уориърс и Рокетс също с победи
10:08, 28.03.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
08:14, 28.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.