Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента в Баку

До момента България има четири сребърни и един бронзов медал от надпреварата в Баку.

Елвира Краснобаева
Снимка: БФХГ
15:22, 21.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан) и остана четвърта на бухалки. Другата българка Ева Брезалиева се класира седма на финала на лента.

Краснобаева изигра много силно композицията си с лента и беше оценена с 33.350 точки (16.900 трудност; 8.250 артистичност; 8.300 изпълнение), за да вземе среброто.

Брезалиева получи 30.150 точки (14.600; 7.950; 7.600) за изпълнението си и завърши на седма позиция.

Златен медал на лента взе световната шампионка Дария Варфоломеев (Германия) с 33.400 точки, а трета се нареди Таисия Онофричук (Украйна) с 33.200.

Краснобаева зае четвърто място на финала на бухалки с 33.250 точки (16.600; 8.300; 8.350).

Шампионка стана италианката София Рафаели с 34.550 точки, следвана от Таисия Онофричук с 33.800 и от Дария Варфоломеев с 33.550 точки.

До момента България има четири сребърни и един бронзов медал от надпреварата.

Световната купа в Баку завършва малко по-късно с финала на три ленти и две топки при ансамблите.

Почетино: Целта ни е да завършим по най-добрия начин, след това ще говорим