Не на диетите, трябва да започнем да се грижим малко повече за себе си и да оценим храната и всичко, което влиза в нашето тяло. Това посъветва зрителите на "Денят започва" диетоложката Енджи Касабие.
"По време на празниците организмът ни не се е наспал, защото има нужда от някаква почивка след тази храна, която сме приели тези дни", поясни тя.
Как да се обновят всички клетки в организма според изследване, направено в Калифорния?
"След постене в рамките на три последователни дни по над 15 часа организмът влиза в много силен глад, всички клетки, които са изморени и изтощени, умират и в момента, в който вкарваме качествена храна и достатъчно количество вода, започват да се раждат нови живи клетки и по този начин се вдига имунитетът с над 50%", коментира Енджи Касабие.
По думите ѝ всичко трябва да бъде умерено и не трябва да се прекалява с нищо.
Още от съветите на Енджи Касабие вижте във видеото.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?