Евангелина Велчева завърши на 24-о място в турнир на рапира за кадети и кадетки в Словакия

Надпреварата беше валидна за Европейската купа и събра повече от 450 състезатели от 35 държави.

Турнир по рапира в Самария
Снимка: bulfencing.com
18:15, 13.10.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Евангелина Велчева завърши на 24-о място в турнира на рапира за кадети и кадетки в Самария (Словакия). Надпреварата беше валидна за Европейската купа и събра повече от 450 състезатели от 35 държави.

Българката влезе в топ 32 в конкуренцията на 208 фехтовачки. В групите тя записа 5 победи и 1 загуба. В директните елиминации Велчева победи Ида Домян от Хърватия с 15:11, а в срещата за място сред най-добрите 32 българката се наложи над София ди Паоло от Италия с 15:8. В двубоя за място сред най-добрите 16 тя отстъпи пред поставената под N1 в схемата Каролина Маковска от Полша с 4:15 и завърши надпреварата на 24 място.

Божена Лившиц се класира на 186 място след 6 загуби в групите.

При кадетите България беше представена в надпреварата от Мартин Терзиев, Росен Великов и Велислав Великов. Най-добро класиране записа Росен Великов, който завърши 127 от 260 състезатели. Българинът излезе от групите с 2 победи и 4 загуби. В елиминациите отстрани Хари Робъртс от Великобритания с 15:13, след което отстъпи пред Матю Борг от Швеция с 10:15.

Мартин Терзиев е 186-и, а Велислав Великов раздели 226-227 място с Елвис Мохоли от Швеция.

В отборната надпревара при кадетите българският тим в състав Росен Великов, Велислав Великов и Мартин Терзиев се изправи в първия кръг от елиминациите срещу Катар, отстъпи с 23:45 и зае 39 място от 51 участници.