20:26, 18.06.2022
5116
Чете се за: 02:22 мин.
европейско злато гимнастичките българия отборната надпревара

Националният тим на България по художествена гимнастика спечели златото в отборното класиране при жените на Европейското първенство, което се провежда в Израел.

Боряна Калейн, Стилияна Николова и ансамбълът извоюваха отличието, благодарение на отборния дух и отличното си представяне.

Българският състав триумфира с общ сбор от 333.150 точки. Според регламента се взимат под внимание оценките от квалификациите в индивидуалното и двете изпълнения на ансамбъла за многобоя.

На второ място, далеч зад нашия отбор, остана Италия с 325.600 точки. На третата позиция е Израел с 324.300 точки.

В многобоя ансамбълът ни остана без медал. Тимът ни в състав Женина Трашлиева, Вая Драганова, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Камелия Петрова завърши на 4-о място със сбор от 64.150 точки.

Момичетата на треньора Весела Димитрова изиграха чисто съчетанието си с пет обръча, за което получиха 34.650 точки. При второто си излизане на килима за смесеното съчетание (три ленти и две топки) грациите ни допуснаха груба грешка, с използване на резервен уред, за което бяха оценени с 29.500 точки.

Ансамбълът ни се класира за финалите и на двата уреда, като разпределението на медалите ще стане ясно в неделя.

Златото в многобоя изненадващо спечели тимът на Израел, който успя да изпревари Италия и Азербайджан.

Европейското първенство продължава утре, 19 юни, от 10.00 часа по БНТ 3 с финалите в индивидуалната надпревара. Боряна Калейн и Стилияна Николова ще вземат участие и на четирите уреда.

По-рано днес Калейн спечели среброто в индивидуалния многобой, а Николова завърши на трето място.

Вижте как протече решаващата част от състезанието във видеото.

България се прости със Световното по баскетбол след загуба от Босна и Херцеговина
Чете се за: 01:05 мин.
Испания победи Италия след дузпи и за трети път стана световен шампион по водна топка
21:15, 04.07.2022
5116
Чете се за: 01:25 мин.
ФИФА организира специален семинар в Доха за предстоящото Световно първенство по футбол
21:05, 04.07.2022