Във Врачанско проблемите с електричеството не спират. Преди време Ви показахме неволите в село Згориград, сега отиваме в селата Челопек и Паволче, където токът спира по няколко пъти на ден. Резултатът за съжаление, често пъти е един и същ - изгорели електроуреди. Организирана е подписка до енергийния омбудсман, с искане за нормално електрозахранване в селата.
"Аз съм кмет четвърти мандат и винаги е било така. Понеже двете села са на един далекопровод и при най-малкото задуха вятър, гръмотевици, светкавици, даже някой път не е имало и такива неща, гасне някой път за половин, за един час, особено зимата не сме имали по 4-5 дни. Хората негодуват, тук всички къщи са с парно отопление има малки деца много. До там се свеждат нещата, че ще ескалират някой път. Като има авария тук, идват хората отстраняват авариите, но това което е от далекопровода не знам как го мислят те", казва кметът на с. Паволче Емил Василев.
Вижте повече във видеото от Мирослава Георгиева
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
Тежка катастрофа с трима загинали: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив